Doğu Karadeniz

₺6000
Konaklamalı

01

1.Gün

MERSİN-TARSUS-ADANA

1.GÜN CUMA: Saat 17:30’da Soli Center karşısı kalkış Saat 18:00’da Tarsus Nusret Mayın Gemisi, Saat 18:30’da Adana Duygu Cafe

02

2.Gün

Sabah saatlerinde Erzurum’a varış. Sabah kahvaltımızın ardından (Ekstra) Erzurum şehir turu. Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Lala Paşa Cami, Yakutiye Medresesi, Rüstem Paşa Bedesteni,23 Temmuz Kongre Binası gezeceğimiz yerler arasında. Oltu Taşı ve Gümüş alışverişi için serbest zaman ve öğle yemeği.(Erzurum’a özgü cağ kebabı) Öğle yemeğimizin ardından Kars’a hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Sarıkamış Anıtında fotoğraf molası. Kars’a varışta Kars şehir turu, Kars Evleri, Büyük Katedral, Kars Kalesi, Kafkas Cephesi Kars Tabya Müzesi gezisinin ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama .

03

3.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından Kars Ani Harabeleri gezisi sonrası Ardahan’da alacağımız öğle yemeği sonrası Şavşat’a hareket. Bizleri bekleyen minibüslerimiz(ekstra) ile Şavşat’a 45 km uzaklıktaki bir heyelan gölü olan etrafı Çam ve Ladin ağaçları ile çevrili olan Karagöl’e hareket. Karagöl’de Fotoğraf çekimleri ve yürüyüş için serbest zaman. Şavşat’taki bir kır restoranında öğle yemeği ve Artvin’e hareket. Artvin’i Seyir Tepesinden panoramik fotoğraflayarak Hopa’da bulunan otel’e yerleşme.

04

4.Gün

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası saat 07.00’de Batum’a hareket, Batum şehrinin ışıklandırılmış kent görüntüsü, ışık ve ses efektleriyle muhteşem bir görsellik eşliğindeki gezimizde Piazza (Venedik) Meydanı Avrupa Meydanı, Media Heykeli (Arponotların Efsanesi) Ay Saati, Poseidon Heykeli, Muhteşem bir ışık ve ses gösterilerini izleyip Türkiye’ye dönüş yapıp Hopa’da öğle yemeği. Doğu Karadeniz’in gözde yaylalarından biri olan Ayder’e hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Fırtına Deresinde Zipline ve Rafting aktivitelerini tamamlayıp Çamlıhemşin’den özel minibüslerle (Palovit Şelalesi, Zilkale) EKSTRA gezilerimizi yapıyoruz. Kalegon mevkiine kadar süren Ayder gezimizde Gelintülü Şelalesini ve Ayder çarşısını gezerek Ayder’deki Otele yerleşme. Otelde akşam yemeği.

05

5.Gün

Sabah kahvaltısı sonrası güzergah üzerinde bulunan bölgeye özgü Rize bezi tekstil atölyesi ve satış mağazasında alışveriş. Bölgenin gözde turistik mekanlarından olan Uzungöl’e hareket. Uzungöl’de Set Gölleri ve merkezde fotoğraf molası ile serbest zaman sonrası Çay Fabrikası’nda çay hakkında bilgi ve alışveriş. Maçka’da öğle yemeği. Altındere Vadisi içerisinde bulunan Hıristiyanlık dininin kutsal mekanlarından olan Sümela Manastırına doğru yolumuza devam ediyoruz. Sürmene’de meşhur Sürmene bıçakları hakkında bilgi ve alışverişten sonra Maçka’da Karadeniz iklimini ve doğasını yaşayabileceğiniz Hamsiköy otel’e yerleşme ve akşam yemeği.

06

6.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından Trabzon’a hareket. Trabzon’da Ayasofya Müzesi (Ayasofya Cami) ve Atatürk Evi gezileri. Trabzon’a özgü Kazazi’ye Gümüş atölyesinde alışveriş için serbest zaman sonrası Akçaabat’ta öğle yemeği sonrası; güzergahımız üzerindeki Vakfıkebir’de bölgeye özgü tereyağı, peynir ve meşhur Vakfıkebir ekmeği alışverişinden sonra Ordu’da teleferikle Boztepe’ye çıkarak harika bir manzara eşliğinde Ordu’ya kuşbakışı bir konumda çay kahve keyfimizi yapıyoruz. Güzergah üzerinde bulunan Terme’de akşam yemeği, Samsun’da Atatürk Anıtı’nda kısa bir mola ile grup halinde Atatürk Anıtı’nın fotoğraflanması. Çorum’da leblebi alışverişi ve Mersin’e hareket.

Image