Güney Ege

₺7200
Konaklamalı

01

1.Gün

MERSİN-TARSUS-ADANA

1.GÜN CUMA: Saat 17:30’da Soli Center karşısı kalkış Saat 18:00’da Tarsus Nusret Mayın Gemisi, Saat 18:30’da Adana Duygu Cafe

02

2.Gün

MERSİN- ŞİRİNCE-KUŞADASI-BODRUM

Sabah saatlerinde Şirince’ye varış. İzmir’in Selçuk ilçesinde bir dağ köyü olan Şirince (özgün adı Kırkınca) olan daha sonra Çirkince ismini uzun yıllar taşıyan, incir üzüm ve şarapçılığı ile ünlü, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri haline gelen Cumhuriyet döneminde adı Şirince olarak değiştirilen köyde sabah kahvaltısı ve alışveriş için serbest zaman sonrası Meryem Ana, Efes Antik Kenti gezisi, Kuşadası panoramik fotoğraf molası ardından Bodrum’a hareket. Güzergah üzerinde yılan balıklarının göç bölgesi olan Bafa Gölü kenarında çay-kahve ve fotoğraf molasından sonra Bodrum’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Bodrum kent gezisi (Zeki Müren Müzesi, Bodrum Kalesi, Bodrum Çarşısı) sonrası otele yerleşme. Akşam yemeği serbest (ekstra) sonrasında Bodrum gecelerinde serbest zaman.

03

3.Gün

HİSARÖNÜ-KIZKUMU PLAJI-DATÇA

Sabah kahvaltımızın ardından isteyen misafirlerimizle Datça’ya Hareket. Kızkumu plajından başlayarak, Ülkemizde yeşille mavinin buluştuğu, Hisarönü Körfezi ve en güzel koylarını (İnbükü Tabiat Parkı, Emel Sayın Koyu, Kovanlık Tabiat Parkı) seyredip Datça’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeği molası. Eski Datça ve Can Yücel Sokağı, Can Yücel Evi gezeceğimiz yerler arasında. Datça Halk plajında yüzme ve alışveriş için serbest zaman. Marmaris’e dönüş. Otelimizde akşam yemeği.

04

4.Gün

AKYAKA – GÖKOVA TEKNE TURU – MARMARİS

Oteldeki sabah kahvaltısı sonrası özel mimarisi, muhteşem denizi ve koyu ile bir görsellik sunan Gökova Körfezi’nde yemekli tekne turunda Sedir Adası, Kleopatra Plajı, Lacivert Koyda denizin ve doğanın keyfini çıkardıktan sonra müthiş bir doğa güzelliğine sahip olan Azmak Çayı’nda tekne ile gezinti ve Marmaris’e dönüş. Otelde akşam yemeği sonrası Marmaris gecelerinde serbest zaman

05

5.Gün

GÖCEK – DALYAN – YUVARLAKÇAY

Oteldeki sabah kahvaltısı sonrası Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’i birleştiren Dalyan kanalında yemekli tekne turu. Akdeniz’e açılan mavi yengeç ve Caretta Carreta kaplumbağaları ile ünlü İztuzu sahillerinde deniz keyfi, dönüş güzergahında Antik Çağ’da güzellik ve sağlık olarak bilinen çamur banyolarından sonra Yuvarlakçay’da yemek molası. Marmaris’e doğru yola çıkıyoruz. Marmaris’te otele yerleşme ve akşam yemeği.

06

6.Gün

ÖLÜDENİZ – SAKLIKENT – KAŞ

Sabah kahvaltısı sonrası Ölüdeniz’e hareket. Bölgenin en gözde turistik mekanlarından olan Ege denizinin bir iç deniz halinde oluşturduğu Ölüdeniz’de yüzme ve fotoğraf molası sonrası Saklıkent’e hareket. Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu bir kanyonda yürüyüş. Buz gibi akan sularda ve doğal havuzlarda gezinti sonrası öğle yemeği ve Kaş’a hareket. Güzergah üzerindeKalkan’ın panoramik fotoğraflanması ve Kaş kent merkezinde serbest zaman.Akşam saatlerinde Mersin’e hareket ediyoruz.

Image