Batı Karadeniz

₺4000
Konaklamalı

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

•Ulaşım, Seyahat sırasında araç içi ikramlar ( Çay, kahve, su, kola, meyve suyu )
•Araç içi VİP hizmet

•1 gece Amasya`da ve 1 gece Kastamonu da konaklama• Profesyonel Rehberlik Hizmeti.
• Türsab Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

TUR PROGRAMI

01

1. Gün

Sinop iline bağlı Erfelek ilçesine varış. Erfelek’te yöresel kahvaltı sonrası iki ormanın birleştiği derin bir vadi içerisinden akan irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Tatlıca Şelalelerine hareket. Muhteşem bir doğa yapısına sahip Şelalelerde gezinti, fotoğraf çekimleri ve çay kahve keyfinden sonra Sinop merkeze doğru yolumuza devam ediyoruz. Sinop Bozburun’da bir doğa harikası olan Hamsilos Koyunu geziyoruz. Sinop girişinde M.Ö 2000 yıllarında yapıldığı bilinen tarihte çok önemli olayların yaşandığı bir çok şiire şarkıya ve filme konu olmuş 1999 yılında Müze olan Sinop Cezaevi gezisi sonrası öğle yemeğini meşhur Sinop mantısı ve Lokul Böreği ile aldıktan sonra Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu gezimizi Şerife Bacı Anıtı, Vilayet Binası, Panoramik Saat Kulesi, Nasrullah Camii ve Şadırvanı, Münire Medresesi gezileri ile tamamlayarak otel’e yerleşme ve akşam yemeği.

02

2. Gün

Otel’deki sabah kahvaltısı sonrası Safranbolu’ya hareket. Anadolu’nun ilk yerleşim merkezlerinden olan ve tarihi süreç içerisinde siyasi ve ekonomik özelliklerin, Arnavut Kaldırımların, 1300’lü yıllara dayanan tarihi konakların hanları ve hamamları ile Anadolu kültürünü yansıtan Safranbolu’da Arasta Çarşısı, Hıdırlıktepe, Cinci Han, Kaymakamlar Konağı, Güneş Saati gezilerinden ardından güzergah üzerinde bulunan Cam Teras’a uğruyoruz. Sonrasında Karadeniz’in en şirin köşelerinden biri olan Amasra’ya hareket. Bakacak tepesinden Fatih Sultan Mehmet’in “Lala Lala Acep Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diyerek hayranlığını belirttiği Amasra’nın fotoğraflanması. Ceşm-i Cihan balık lokantasında balık-salata-helva ile öğle yemeği. Şehrinin adıyla anılan tek salata olan bu salata anılarınızda asla unutamayacağınız ayrı bir yer tutacaktır. Bizans Kalesi, Amasra müzesi, Ağaç oyma hediyelik eşya çarşısında alışveriş sonrası Zonguldak’a hareket.Otel’e yerleşme ve otelde akşam yemeği.

03

3. Gün

Otel’deki sabah kahvaltısı sonrası Bolu ilinin 35 km güneybatısında bulunan 1350 metre yükseklikte çam köknar ve ladin ağaçlarıyla çevrili bir heyelan set gölü olan Abant’a varış. Göl manzarası eşliğinde sabah yürüyüşü, fotoğraf çekimleri ve Abant Tabiat Müzesi gezisi için serbest zaman ve öğle yemeği. Abant gezimizin ardından Mudurnu üzerinden Beypazarı’na hareket ediyoruz. Beypazarı’nı panoramik olarak Hıdırlık tepesinden seyredip fotoğraflayarak eski Arasta çarşısında gezimize başlıyoruz. Tarihi konaklar, Arnavut kaldırımları ile döşenmiş yollar, tarihi Suluhan gezilerini tamamladıktan sonra Beypazarı’na özgü yöresel ürünler, gümüş alışverişi ve serbest zaman sonrası Mersin’e hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Mersin’e varıyoruz.

Image